Karnawałowe szaleństwo – podpowiadamy, jak w czterech tanecznych krokach urządzić domówkę

Karnawał to doskonały czas, by spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi, wytańczyć za wszystkie czasy i dobrze zjeść – jednym słowem: urządzić domówkę. Organizacja takiej imprezy rządzi się swoimi prawami. Kilka zaproponowanych przez nas porad sprawi, że plan na dobrą zabawę zostanie zrealizowany w stu procentach. 

Krok pierwszy – zadbaj o dobrą muzykę

Jak mawiał inżynier Mamoń z kultowego Rejsu – dobrze bawimy się przy melodiach, które już raz słyszeliśmy. Układając więc playlistę postawmy na znane i lubiane hity. Niekoniecznie muszą to być piosenki z pierwszych miejsc list przebojów. Ważne, żeby muzyka była rytmiczna i taneczna – to przecież ona zapewnia odpowiednią atmosferę i zagrzewa do zabawy. Rytmy latino, dobre polskie przeboje czy zagraniczne klasyki przy takiej okazji sprawdzą się wyśmienicie. Dystrybutorzy płyt nieco ułatwiają nam zadanie. W okresie karnawału sklepowe półki uginają się pod ciężarem składanek czyli płyt z muzyką wybraną specjalnie, by poderwać towarzystwo do tańca. Dodatkową zaletą jest dobra cena takich nagrań. Możemy więc zapewnić naszym gościom świetną zabawę bez konieczności rujnowania swojego portfela. 

Krok drugi – skomponuj smakowite menu

Oprócz muzyki jednym z najważniejszych czynników składających się na udaną zabawę jest pyszne menu. Obok dań ciepłych jego podstawę powinny stanowić najróżniejsze przekąski. Jak ułożyć jadłospis na domowe party? Najważniejsze, by jedzenie nie było ciężkostrawne. Dania powinny być też szybkie do zjedzenia. Przekąski fingerfoodowe, czyli takie, które można wziąć w palce i zjeść jednym lub dwoma kęsami, są najlepszym rozwiązaniem. Można więc przygotować rolady z wędlin, koreczki, małe kanapki. Brzmi nudno? Z pewnością tak nie będzie, gdy do ich przygotowania użyjemy ciekawych składników – owoców morza czy rzadkich odmian serów. Smak różnego rodzaju przekąsek można wzbogacić także sosami i dipami. Chipsy, nachosy czy nawet kanapki podane z pikantnym sosem, na przykład Piri Piri, nabiorą wyrazistego smaku. Miłośnikom dietetycznych rozwiązań na pewno przypadną do gustu pokrojone w słupki twarde, świeże warzywa – marchew, papryka, ogórek, cukinia czy nawet seler naciowy. Możemy podać je z sosem Serowym lub Duńskim - mówi Urszula Giża, ekspert marki Tarsmak.

Krok trzeci – wprowadź klimat odpowiednimi dekoracjami

W sklepach znajdziemy gotowe zestawy do dekoracji – serpentyny, baloniki, confetti czy kotyliony. Pomocne będą także lampki choinkowe – rozwieszone w pomieszczeniu stworzą przyjemny nastrój. Opcją dla osób, które mają więcej czasu i pomysłów jest urządzenie imprezy tematycznej. Motywów przewodnich może być wiele. Fanom kina polecamy czerpanie inspiracji ze srebrnego ekranu. Ciekawym pomysłem jest organizacja spotkania towarzyskiego stylizowanego na konkretną dekadę - na przykład lata dwudzieste lub sześćdziesiąte. Do stylu imprezy dobierzmy stroje czy kostiumy. Musimy jednak pamiętać, że motyw przewodni powinien być łatwy do odtworzenia dla naszych gości. Nie chcemy przecież, żeby ktoś czuł się nieswojo bez odpowiedniego przebrania.

Krok czwarty – poinformuj sąsiadów o domówce

Jeżeli planujemy zorganizować imprezę w mieszkaniu, nie możemy zapomnieć o poinformowaniu o tym fakcie sąsiadów. Głośna muzyka lub zachowanie naszych znajomych może im przeszkadzać. Aby zadbać o sąsiedzkie relacje oraz uniknąć konfliktów i nieporozumień, uszanujmy  ciszę nocną lub skonsultujmy ze znajomymi z sąsiedztwa czas trwania imprezy. Może warto byłoby rozważyć zaproszenie ich do wspólnego świętowania? Dzięki takim spotkaniom atmosfera w sąsiedztwie z pewnością będzie o wiele cieplejsza.

 

Zobacz również:

Karnawałowy przepis


Przepis na karnałowe przyjęcie

Przepisy na sałatki i sosy


Przepisy na sałatki i sosy

Pasty, kremy i dipy


Pasty, kremy i dipy