Zrób to sama: ozdoby z makaronu

 

Ozdoby makaronowe nie tylko na choinkę

Własnoręcznie wykonana ozdoba może przynieść więcej radości niż wymyślny produkt ze sklepu. A wykonać ją można z tak powszechnego materiału jak makaron. Na ogół nie przywiązujemy uwagi do formy makaronu, kupujemy z przyzwyczajenia spaghetti, nitki czy kolanka. A wybór form jest ogromny i aż prosi się o twórcze wykorzystanie.

Wykonywanie ozdób z makaronu jest świetną zabawą dla wszystkich, ale najlepiej robić je wspólnie z dziećmi. Pomoże to z pewnością w rozwoju ich i naszej wyobraźni.

Najlepiej rozpocząć przygodę ze sprawdzonym wzorem, np. zaczerpniętym z książki Makaronowe ozdoby i dekoracje. Książka zawiera blisko 50 wzorów z pełnym opisem wykonania. Są wśród nich postaci ludzi i zwierząt, gwiazdy, kwiaty, łańcuchy na choinkę, szopki, szkatułki i wiele innych.

Jeśli się pospieszysz to zdążysz na grudniową promocję w Wydawnictwie RM i będziesz mogła nabyć tę książkę naprawdę tanio. My proponujemy jeden wzór z tej książki, a mianowicie makaronowego lwa. Można do niego doczepić sznureczek i zawiesić na choince albo np. w oknie.

Wzory pokazane w książce można wykonać dokładnie wg opisu, ale można też wykorzystać je jako twórczą inspirację. Dlaczego nie dodać do makaronu innych produktów z naszej kuchni: ryżu, grochu, różnokolorowych fasolek, soczewicy, kukurydzy? Ileż cudeniek można z tego zrobić!

Uwaga:

Do wykonania makaronowych ozdób najlepiej użyć pistoletu z klejem na gorąco (przyzwoity pistolet z zapasem kleju do dostania już za 35 zł) lub użyć zwykłego kleju w tubce np. kleju Magic. Do malowania można użyć złotolu lub farby w sprayu.

Ale jeśli ozdoby robisz z małymi dziećmi (a jest to dla nich naprawdę wielka frajda), uważaj na gorący klej i farbę. Pozwól dziecku być twórcą od wymyślania modelu, a Ty sama wykonaj czarną robotę z klejeniem i malowaniem.

barb

 

Zobacz również:

Zrób ozdoby na choinkę


Ozdoby świąteczne

Techniki decoupage'u


Zrób sama: Decoupage

Ozdoby choinkowe


Szczyt na choinkę