Jak urządzić karnawałową domówkę

Karnawał to doskonały czas, by spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi, wytańczyć za wszystkie czasy i dobrze zjeść – jednym słowem: urządzić domówkę. Jak ją zorganizować? Kilka zaproponowanych przez nas porad sprawi, że plan na dobrą zabawę zostanie zrealizowany w stu procentach.

malujemy pisanki

W Wielkanoc Brytyjczycy turlają je w wyścigach, Francuzi szukają ich czekoladowych odpowiedników, a Polacy święcą w koszyczkach – jajka, symbol odradzającego się życia. Na wielkanocnym stole koniecznie w wersji bajecznie kolorowych pisanek.

swiateczne-dekoracje-bombkiModa na produkty handmade sprawia, że coraz więcej osób myśli o rozpoczęciu przygody z szyciem. Drobne, bożonarodzeniowe dekoracje doskonale sprawdzają się jako pierwsze wprawki. I bedziemy mieć oryginalne elementy świątecznego wystroju, których nie znajdziemy w sklepach.

fotoksiazka-mCzy wiesz, że Twoje fotografie na płycie CD przetrwają tylko kilkanaście lat? Ale wydrukowane na najwyższej jakości papierze, opatrzone wybranym przez Ciebie tekstem i grafiką oraz oprawione w piękną okładkę zostaną na zawsze.

decoupage-swiateczneNa początku grudnia czujemy, że święta tuż tuż i czas pomyśleć o świątecznych dekoracjach. Możemy oczywiście wykorzystać kupne gotowce, ale świąteczną atmosferę spotęgują z pewnością własnoręcznie przygotowane ozdoby.

ScrapbookingW dobie cyfrówek pstrykamy tysięce zdjęć, które giną potem wśród tysięcy innych na dysku komputera lub w opasłych albumach. Może więc wybrać tylko najlepsze zdjęcia i zaprezentować je w niecodzienny sposób?

Zrób sama decoupageDecoupage to bardzo stara technika zdobienia przedmiotów, która od kilku lat staje się bardzo modna. Każdy, kto chce, nie mając nawet zdolności plastycznych, może tworzyć wspaniałe prace z zastosowaniem decoupage’u.

Ozdoby makaronoweWłasnoręcznie wykonana ozdoba może przynieść więcej radości niż wymyślny produkt ze sklepu. A wykonać ją można ze zwykłego makaronu. Wykonywanie ozdób z makaronu jest świetną zabawą dla wszystkich, ale najlepiej wykonywać je razem z dziećmi.

Ozdoby choinkoweChoinka bożonarodzeniowa byłaby z pewnością niepełna bez ozdoby wieńczącej jej czubek. Możesz kupić gotową gwiazdę, bombkę czy anioła, ale lepiej zrobić własną i niepowtarzalną ozdobę, np. anioła z papier-maché.

Własne ozdoby świąteczneCzym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez ozdób, stroików i innych świecidełek? To właśnie one wprowadzają do naszych domów tę niepowtarzalną atmosferę. Może więc powrócić do tradycji i stworzyć własne, niepowtarzalne świąteczne dekoracje?

Pachnące upominkiChcesz obdarzyć bliskich choćby symbolicznym prezentem pod choinkę. Zamiast kupować cokolwiek, zrób własne upominki z ziół. Będą to prawdziwe upominki „od serca” a przy tym unikalne i zdrowe. I masz duże pole do wykazania się kreatywnością.