Aranżacje inspirowane podróżami

Lato dobiega końca, a wraz z nim, powolutku, kończą się wakacyjne podróże. Wracamy pełni wrażeń, z bagażem pamiątek i wspomnień.

Co zrobić, by zapachy, smaki i styl odwiedzonych miejsc pozostał z nami na dłużej? Jak zaaranżować dom, by wyglądał jak widokówka?

Przedstawiamy trzy pomysły, dzięki którym wakacje nigdy się nie skończą! 

Mieszkanie jak widokówka z Włoch

 

 

Mieszkanie jak widokówka z Włoch

Włochy to nie tylko Rzym, Rimini, Wenecja i Sycylia. Wybrzeże Amalfi we Włoszech, położone na Półwyspie Sorrentyńskim, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Rozsiane na wzgórzach miasteczka i wsie, których różnokolorowe fasady w ciekawy sposób kontrastują z lazurem otaczających wzgórza wód, zachwycają oraz inspirują.

Teraz także we własnym domu można poczuć zapach włoskich drzew cytrynowych.

Mozaikowe połączenie błękitu, granatu, mocnych żółcieni i pomarańczy oraz soczystych zieleni da wspaniałe efekty kojarzące się ze słońcem, wodą i zielenią wybrzeża. Do tego talerze z motywem cytryn, kieliszki, do których nalejemy słonecznego wina i włoskie przysmaki – stylizacja rodem z Wybrzeża Amalfi gotowa!

 

 

 

Mieszkanie jak widokówka z Maroka

 

 

Mieszkanie jak widokówka z Maroka

Spodobały Ci się kolory Maroka? Wszystkim wielbicielom marokańskich klimatów polecamy styl boho, który z wdziękiem i nonszalancją łączy pozornie niedobrane wzory, niedopasowane kolory i dodatki w różnych stylach. Całość przywodzi na myśl wieczory w klimatycznym Marrakeszu, Casablance lub Tangerze.

We wnętrzu w stylu marokańskim sprawdzą się niskie i rozłożyste komplety wypoczynkowe, drewniane i metalowe dodatki, różnokolorowe, najlepiej tkane ręcznie dywany, wielobarwne pufy, świece i charakterystyczne lampiony.

Przyda się także niski stół i miękkie poduchy.

 

 

 

 

Mieszkanie jak widokówka z Miami

 

 

Mieszkanie jak widokówka z Miami

Miami położone w południowo-wschodniej części stanu Floryda, łączy wielkomiejski czar z tropikalną lekkością bytu. Kto uległ urokowi wszechobecnego luzu i ciekawej architektury, może teraz przez cały rok czuć się jak na plaży w Miami. Wystarczy tylko wprowadzić tę lekkość i nieskrępowanie między własne cztery ściany! Słoneczne pastele na jasnym tle, zabawne, kolorowe dodatki kojarzące się z pełnią lata, lekkie, jasne meble i piaskowe drewno pomogą stworzyć look rodem znad basenu w Miami! Nie można także zapomnieć o palmach, najlepiej w dwóch rodzajach: – jednej doniczkowej, drugiej - w kolorowym drinku. Powodzenia!

Wystarczy tylko odrobina chęci i szczypta wysiłku, by w domu czuć się jak na urlopie! Zaproś do domu nieustające wakacje!  Zobacz więcej inspiracji w ebooku!

 

 

Zobacz również:

Jak kolor zmienia wnętrze


Jak kolor zmienia wnętrze

Jak sprawić, by wnętrze było większe


Jak optycznie powiększyć wnętrze

Modernizacja starych mebli


Zmodernizuj stary mebel