Aranżacja salonu kąpielowego

Jak zamienić zwykłą łazienkę na miejsce relaksu?

Kto z nas nie marzy o tym, by mieć swoje własne SPA? Architekci domów przekonują, że to całkiem możliwe. Wystarczy odpowiednio zagospodarować jedno duże pomieszczenie. Zamiast ciasnej łazienki zafundujmy sobie salon kąpielowy, a wypady do SPA zajmą nam mniej niż minutę!

Po pierwsze - zadbaj o przestrzeń

Salon kąpielowy nie jest zwykłą łazienką. Różnica pomiędzy tymi pomieszczeniami tkwi w ilości niezagospodarowanej przestrzeni. Salon ma to do siebie, że jest przestronny, łazienka – niekoniecznie. W pierwszym znajdziemy nie tylko przedmioty potrzebne do codziennej toalety, lecz również wszelkie akcesoria (nie)zbędne do pielęgnacji ciała i zmysłów. Dlatego aranżując salon kąpielowy, postarajmy się, by znaleźć odpowiednio dużo miejsca na wannę, prysznic, umywalkę, toaletkę oraz siedzisko. Zagospodarujmy pomieszczenie tak, by nie trzeba było się w nim przeciskać. Czas spędzony w saloniku ma być przyjemnością!
Jeżeli dysponujemy wolną przestrzenią na wyższym piętrze, możemy wykreować tam wspaniałą oazę relaksu. Duże okno jak najbardziej wskazane! Wyobrażacie sobie zimowy wieczór, kiedy zanurzacie się w wannie pełnej ciepłej wody i cynamonowego zapachu, a za oknem spada śnieg? Ach…

Po drugie – wybierz swój ulubiony styl

salon-kapielowy

Tylko od nas zależy, w jakim stylu będzie utrzymany nasz salon kąpielowy. Możemy wybrać określoną aranżację, bądź łączyć elementy zaczerpnięte z kilku trendów. Najczęściej korzysta się z tematów tropikalnych, klasycznych i orientalnych. Użyjmy kolorów, które mają właściwości relaksujące: fiolet w odcieniu orchidei, ciemna zieleń, błękit oraz beż. Niezwykle efektownie wyglądają dodatki w stylu starożytnej Grecji - gipsowe mise, popiersia, kafelki z antycznym motywem oraz zdobione elementy mebli.

Po trzecie – zorganizuj dobre oświetlenie

Ważne, by oświetlenie łazienki było równomierne. Unikniemy wtedy niechcianych cieni. Dobrze sprawdzają się halogeny oraz różnego rodzaju kinkiety. Jeśli chcemy, by światło przy wannie dodatkowo potęgowało nastrojową aurę, zdecydujmy się na żarówki o słabej mocy. Dodatkowo możemy ustawić grube, aromatyczne świece. Na stanowisku, na którym przygotowujemy make up, układamy fryzurę, czy golimy się, powinniśmy zamontować mocne oświetlenie, jednak unikajmy światła białego – jest ostre, lecz łagodzi rzeczywisty obraz. W związku z tym łatwo przesadzić z makijażem…

Po czwarte – piękno tkwi w szczegółach

Wspomniane wcześniej świece, a także bukiety kwiatów i ozdobne kompozycje z kamieni, stanowią o ostatecznym wydźwięku stylizacji. Uczyńmy z salonu kąpielowego miejsce niezwykłego relaksu. Zapach ciętych róż pobudzi nasze zmysły, a duże, liściaste kwiaty sprawią, że poczujemy się jak w tropikach. Nadal nie jesteście usatysfakcjonowani? Rozpylcie olejki eteryczne, albo zapalcie kadzidełko. Aromaty unoszące się w powietrzu, zmieszane z dusznym powietrzem, to prawdziwy raj dla naszej skóry.
Nie zapominajmy o miękkich chodniczkach, ułożonych tuż przy wannie i kabinie prysznicowej.

Arianna Bednarczyk, zdjęcia i konsultacja: REDRO

 

Zobacz również:

Jak sprawić, by wnętrze było większe


Jak optycznie powiększyć wnętrze

Jak kolor zmienia wnętrze


Jak kolor zmienia wnętrze

Fototapety znowu modne


Fototapety znów modne