Zaproś wiosnę do Twojego mieszkania

Zimowe ubrania włożyliśmy już głęboko do szafy. Czas, żeby zagościły w niej wiosenne kolory, delikatne tkaniny i gustowne dodatki.

A może by tak sprawić, żeby nie tylko szafa z ciuchami, ale całe nasze mieszkanie poczuło wiosnę? Wystarczy zmiana kolorów i parę wiosennych dodatków, żebyśmy poczuli wiosnę także w mieszkaniu.

Pomoże nam w tym projektant wnętrz i ogrodów, właściciel pracowni architektonicznej Nowa – Forma, Jarosław Jończyk. Oto garść przydatnych porad specjalisty:

  • Pierwszym podstawowym krokiem jest uporządkowanie przestrzeni wokół nas, żeby stworzyć bazę do dalszych działań. Niemal zawsze kiedy spotykam się z pytaniem co można zrobić w danej przestrzeni korzystam właśnie z tej prostej dewizy.

  • Kolejną niezwykle istotną kwestią jest dobór dodatków i odpowiednich dekoracji. Nazywam je słodkimi grzeszkami, które zawsze wprawiają nas w dobry nastrój. Warto pamiętać o elementach kojarzących się ze świątecznym nastrojem. Miłym akcentem wiosny jest trochę zapomniana rzeżucha, na której w dzieciństwie układaliśmy kolorowe jajka.

  • Nie zapominajmy o wazonach na naszych stołach. Wiosna to znakomity czas na zakup ciętych kwiatów cebulkowych, które w tym okresie są najpiękniejsze. Żonkile, tulipany, stokrotki, gałązki wierzby lub forsycji przyniesione z niedzielnego spaceru, na pewno wprowadzą nas w wyśmienity nastrój.

  • Kolory wiosny to żółty, zielony, biały i turkusowy. Są to barwy symbolizujące nowe, budzące się z zimowego snu życie. Żółty obrus na stole lub żółte serwetki w zielone grochy na białym obrusie, także przybliżą nas do wiosennego nastroju, który zapewne już niebawem odczujemy w parku czy ogrodzie.

  • Wszystkim fanom dużych zmian polecam pomalowanie ścian na delikatne, jasne kolory tj. biały, kremowy, różowy lub lawendowy. Można także zakupić wiosenną tapetę z motywami kwiatowymi, albo inspirowaną orientalnymi wzorami. Miłym akcentem mogą być także naklejki ścienne, które w prosty i szybki sposób przyczynią się do „rozkwitu” wnętrza naszego mieszkania.

  • Polecam także zmianę dekoracji okiennych, firan, zasłon oraz pokrowców na poduszki, gdyż każdy najmniejszy element może dodać kolorytu i nowego spojrzenia na wnętrze, w którym mieszkamy, pracujemy, bawimy się itp. Zależy nam zatem, żeby było wyjątkowe, abyśmy mogli poczuć się w nim komfortowo.

 

Zobacz również:

Jak kolor zmienia wnętrze


Jak kolor zmienia wnętrze

Modernizacja starych mebli


Zmodernizuj stary mebel

Wszystko o malowaniu


Wszystko o malowaniu