Spis treści

Panele podłogowe - jak wybrać najlepsze

Obecnie modnym materiałem do wykańczania podłóg są panele podłogowe. W każdym specjalistycznym sklepie z materiałami budowlanymi znajdziemy ich szeroką gamę. Kupno wydaje się banalnie proste, ale czy tak jest w rzeczywistości? Jak dokonać właściwego wyboru? Na co należy zwrócić uwagę, aby towar pozornie ładny i solidny nie okazał się bublem i by służył nam przez wiele lat? Oto podstawowe informacje i wskazówki.

Panele podłogowe - podstawowe informacje

Panele podłogowe mają przewagę nad parkietem czy mozaiką ze względu na ich prosty montaż i demontaż ( łączą się na pióro i wpust bez użycia kleju - można położyć je samodzielnie). Ponadto taka podłoga nadaje się od razu do użytkowania bez konieczności cyklinowania i lakierowania. Aby dokonać prawidłowego wyboru nie można jedynie kierować się ich wyglądem, należy najpierw chociaż pobieżnie poznać materiał i jego cechy.

Trzeba wiedzieć, że panele podłogowe dzielą się na dwie grupy:

panele drewniane (wierzchnia warstwa to fornir) i panele laminowane (z powłoką z laminatu). Te pierwsze są niestety droższe, ponieważ widoczna warstwa jest wykonana z wysokiej jakości drewna, często drogiego lub egzotycznego.

 

Zobacz również:

Jak kolor zmienia wnętrze


Jak kolor zmienia wnętrze

Modernizacja starych mebli


Zmodernizuj stary mebel

Wszystko o malowaniu


Wszystko o malowaniu