„Organic” - rodzinny magazyn ekologiczny

Jak żyć w zgodzie z naturą, na czym polega ekologiczne rodzicielstwo, czym jest odpowiedzialna konsumpcja – to tylko jedne z niewielu pytań, które zadaje sobie miłośnik ekologicznego stylu życia, a o czym przeczyta w magazynie „Organic”.

Ekologiczny styl życia jest nie tylko modny, ale również pożyteczny. Praktyczne wykorzystanie ekologicznych sztuczek w praktyce przynosi nie tylko ulgę środowisku naturalnemu, ale również wzbogaca nasze codzienne życie. Ten, kto wkroczy na zieloną ścieżkę, najczęściej odnajduje się w niej na stałe.

Osoby, które tylko pobieżnie interesują się ekologią w jej praktycznym wydaniu często narzekają, że bycie eko jest drogie. Trudno nie dostrzec wyższych cen zdrowej żywności czy ubrań z ekologicznej bawełny, ale czy naprawdę bycie ekologicznym polega tylko na kupowaniu ekologicznych produktów?

„Organic” to magazyn, który pokazuje, że ekologiczny styl życia nie ogranicza się jedynie do zmiany swoich nawyków konsumenckich. Zakupy to jedynie dodatek do przyjemności życia w zgodzie z naturą w miejskim wydaniu. Z lektury „Organic” dowiemy na czym polega bycie odpowiedzialnym konsumentem, który nie tylko kupuje, ale również jest świadomy tego, jak i gdzie powstał wyprodukowany produkt. „Organic” uświadamia czym jest idea rodzicielstwa bliskości, której najważniejszą zasadą jest otoczenie dziecka uwagą i miłością, a nie zabawkami. Miłośnicy praktycznej ekologii odnajdą się na stronach poświęconych urządzaniu naturalnego domu, ekologicznej kuchni czy pielęgnacji urody.

Magazyn nie boi się trudnych tematów oraz stawiać niewygodne pytania. Bo choć ekologia jest modna, to nie powinno się bezkrytycznie przyjmować informacji, jakie do nas płyną na jej temat. Dlatego w „Organic” można znaleźć krytyczne materiały poświęcone preudoekologicznym produktom oraz nieetycznym zachowaniom.

„Organic” jest dostępny online, co dwa miesiące. Na stronie internetowej czasopisma, www.organicmagazine.pl, można bezpłatnie przeczytać trzy pierwsze numery. A przy odrobinie szczęścia będzie można otrzymać bezpłatnie nawet dwa kolejne numery. Szczegóły w najnowszym wydaniu „Organic”.

Na koniec informacja dla miłośników ekologicznych zakupów oraz ekologicznych wieści ze swojej okolicy. W listopadzie pojawi się bezpłatny dwumiesięcznik „Organic Light”, przewodnik po ekologicznych zakupach i miejscach, który będzie uzupełnieniem treści „Organic”.

 

Zobacz również:

Nietoperze przeciw komarom


Nietoperze przeciw komarom

Alternatywa do pampersów


Pieluszkowa alternatywa

Dom ze słomy


Słomiany dom