Nie tylko gwiazdy pomagają dzieciom w Afryce

Znana aktorka amerykańska Angelina Jolie adoptowała dziecko z Afryki, polska gwiazda ekranu Małgorzata Foremniak, jako ambasadorka dobrej woli UNICEF-u, walczy o prawa afrykańskich dzieci.Nie tylko gwiazdy pomagają dzieciom w Afryce
Znana aktorka amerykańska Angelina Jolie adoptowała dziecko z Afryki, polska gwiazda ekranu Małgorzata Foremniak, jako ambasadorka dobrej woli UNICEF-u, walczy o prawa afrykańskich dzieci. By nieść pomoc najmłodszym mieszkańcom tego kontynentu, wcale nie trzeba być gwiazdą. Wystarczy oddać do recyklingu pusty kartridż.

Oddając puste kartridże do recyklingu, oprócz tego że wspieramy ochronę środowiska naturalnego, możemy pomagać dzieciom z krajów rozwijających się. To zadanie ułatwiają nam takie elektromarkety jak Saturn czy Media Markt. W tych sklepach przy kasach lub w punktach informacyjnych dostępne są niebieskie koperty UNICEF-u. Za pomocą tych właśnie kopert można nieść pomoc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata.

Na czym polega akcja?

Do niebieskiej koperty UNICEF-u należy włożyć pusty zbiornik po tuszu (w kopercie mieszczą się nawet trzy) zakleić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Koszt wysyłki pokrywa organizator – firma Eco Service. Spółka należąca do Grupy Black Point zajmuje się utylizacją i recyklingiem niepotrzebnych tonerów i atramentów. Złotówkę z każdego pustego kartridża, nadającego się do recyklingu, przekazuje na konto UNICEF-u.

Eco Service w prosty sposób pokazuje nam, jak na pozór bezużyteczne elektroodpady, odpowiednio zagospodarowane, mogą zyskać na wartości, a także pomóc innym. Jak widać, nie trzeba być gwiazdą, by wspierać potrzebujących. Przy okazji pomocy dzieciom, działamy na rzecz środowiska naturalnego: oszczędzamy surowce i energię potrzebną do produkcji nowych kartridży. W efekcie możemy potem kupić tańszy - bo uzyskany z recyklingu elektroodpadów – produkt.

źródło: komunikat prasowy

 

Zobacz również:

Zanieczyszczone powietrze grozi udarem


Zanieczyszczone powietrze a udary

Nie ocieplaj klimatu


Nie ocieplaj klimatu

Ekologiczne porządki


Szybko i ekologicznie