Mleko - 15 zastosowań w gospodarstwie domowym

Mleko jako detergent? Tak, to możliwe. Mleko potrafi skutecznie usunąć uporczywe plamy z tkanin, odświeżyć tapicerkę czy porcelanę. Ale jego potencjał jest jeszcze większy. Zobacz jak można wykorzystać mleko do celów innych niż spożywcze.

10 zastosowań popiołu drzewnego

Zimą palisz w kominku codziennie i zastanawiasz się, co zrobić z zebranym popiołem? Nie martw się. Popiół drzewny to doskonały środek czyszczący, neutralizujący zapachy i nawożący ogród. Podpowiadamy jak najlepiej wykorzystać go w domu i ogrodzie przez cały rok.  

Jak stworzyć łazienkę retro

Nie wszyscy są zwolennikami minimalistycznych i surowych łazienek. Jest spora grupa osób, która stawia na bogactwo detali i klasyczne kształty. Łazienkę w stylu retro stworzymy dzięki wannie na zdobionych nogach, umywalkom na postumentach, ośmiokątnym toaletom czy bateriom o okrągłych kształtach\

Jesienne porządki w ogrodzie

Schyłek lata to najlepszy czas, by pomyśleć o jesiennych porządkach w naszych przydomowych ogródkach. Jest kilka ważnych punktów na liście spraw do załatwienia, aby spokojnie cieszyć się pięknym ogrodem i tarasem w kolejnym sezonie. Prace te dotyczą nie tylko roślin czy trawnika, lecz także otoczenia domu. Grunt to dobry plan i narzędzia, które ułatwią wykonanie zadania. 

Idealny balkon

Trudno wyobrazić sobie piękny balkon czy taras bez kwiatów i innych roślin. Zieleń na balkonie tworzy odpowiedni klimat do odpoczynku i miłego spędzenia czasu.  Ale balkonowy ogródek to nie tylko kwiaty. Można w nim uprawiać również zioła i różne jadalne rośliny. Zobacz jakie i jakie narzędzia będą przydatne do balkonowej uprawy.

Chemikalia obniżają poziom witaminy D

Chemikalia otaczające nas na każdym kroku wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowodzą, że ekspozycja na bisfenol A i inne chemikalia, zaburzające gospodarkę hormonalną, może zmniejszyć poziom witaminy D w krwiobiegu. 

Jak naturalnie zwalczać komary

Jak uchronić siebie i rodzinę przed komarami? To kluczowe pytanie, które powraca co roku w sezonie letnim. Okazuje się, że na te uciążliwe owady jest kilka naturalnych sposobów, jak np. rozpylanie olejków eterycznych, rośliny o odpowiednim zapachu, które możemy zasadzić w donicach na balkonie czy choćby filtry i moskitiery w oknach

Jak urządzić pokój dziecka

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, a dla rodziców bardzo często okazja do przeprowadzenia remontu w pokojach maluchów. Jeśli nasza pociecha we wrześniu zaczyna naukę, już teraz warto zastanowić się, jak funkcjonalnie zaplanować wnętrze, które będzie dla dziecka miejscem do pracy i odpoczynku.

Remont kuchni z Samsungiem

Lato to czas remontów. Wielu Polaków wykorzystuje wakacyjne urlopy, by odświeżyć swoje mieszkania. Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń, które planujemy zmienić, jest kuchnia. Spędzamy w niej dużo czasu, ważne więc, by była estetyczna i funkcjonalna. 

Zagrzybienie domu przyczyną astmy

Według niemieckich badań blisko 84 miliony Europejczyków żyje w wilgotnych i zagrzybionych mieszkaniach, co znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia u nich chorób układu oddechowego oraz alergii. A 2,2 miliona Europejczyków choruje na astmę spowodowaną bezpośrednio mieszkaniem w niezdrowych warunkach.

Sufit jako źródło światła

Jeśli mamy trudności z doborem oświetlenia w salonie, łazience czy korytarzu, zastanawiamy się czy wybrać żyrandol czy halogeny, to warto zainstalować sufit napinany. Może on być źródłem światła, który świecić będzie całą swoją powierzchnią.

Zastosowanie soli w domuSól ma złą sławę jako składnik żywności. Ale ma ona wiele innych zastosowań zarówno w domu jak i ogrodzie. Wykorzystać ją można bowiem nie tylko do dosalania potraw, ale też do czyszczenia, odplamiania, usuwania brzydkich zapachów czy wypraszania insektów. Oto co może zwykła sól kuchenna.