10 zastosowań popiołu drzewnego

Zimą palisz w kominku codziennie i zastanawiasz się, co zrobić z zebranym popiołem? Nie martw się. Popiół drzewny to doskonały środek czyszczący, neutralizujący zapachy i nawożący ogród. Podpowiadamy jak najlepiej wykorzystać go w domu i ogrodzie przez cały rok.  

Jak stworzyć łazienkę retro

Nie wszyscy są zwolennikami minimalistycznych i surowych łazienek. Jest spora grupa osób, która stawia na bogactwo detali i klasyczne kształty. Łazienkę w stylu retro stworzymy dzięki wannie na zdobionych nogach, umywalkom na postumentach, ośmiokątnym toaletom czy bateriom o okrągłych kształtach\

Jesienne porządki w ogrodzie

Schyłek lata to najlepszy czas, by pomyśleć o jesiennych porządkach w naszych przydomowych ogródkach. Jest kilka ważnych punktów na liście spraw do załatwienia, aby spokojnie cieszyć się pięknym ogrodem i tarasem w kolejnym sezonie. Prace te dotyczą nie tylko roślin czy trawnika, lecz także otoczenia domu. Grunt to dobry plan i narzędzia, które ułatwią wykonanie zadania. 

Idealny balkon

Trudno wyobrazić sobie piękny balkon czy taras bez kwiatów i innych roślin. Zieleń na balkonie tworzy odpowiedni klimat do odpoczynku i miłego spędzenia czasu.  Ale balkonowy ogródek to nie tylko kwiaty. Można w nim uprawiać również zioła i różne jadalne rośliny. Zobacz jakie i jakie narzędzia będą przydatne do balkonowej uprawy.

Chemikalia obniżają poziom witaminy D

Chemikalia otaczające nas na każdym kroku wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowodzą, że ekspozycja na bisfenol A i inne chemikalia, zaburzające gospodarkę hormonalną, może zmniejszyć poziom witaminy D w krwiobiegu. 

Jak naturalnie zwalczać komary

Jak uchronić siebie i rodzinę przed komarami? To kluczowe pytanie, które powraca co roku w sezonie letnim. Okazuje się, że na te uciążliwe owady jest kilka naturalnych sposobów, jak np. rozpylanie olejków eterycznych, rośliny o odpowiednim zapachu, które możemy zasadzić w donicach na balkonie czy choćby filtry i moskitiery w oknach

Jak urządzić pokój dziecka

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, a dla rodziców bardzo często okazja do przeprowadzenia remontu w pokojach maluchów. Jeśli nasza pociecha we wrześniu zaczyna naukę, już teraz warto zastanowić się, jak funkcjonalnie zaplanować wnętrze, które będzie dla dziecka miejscem do pracy i odpoczynku.

Remont kuchni z Samsungiem

Lato to czas remontów. Wielu Polaków wykorzystuje wakacyjne urlopy, by odświeżyć swoje mieszkania. Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń, które planujemy zmienić, jest kuchnia. Spędzamy w niej dużo czasu, ważne więc, by była estetyczna i funkcjonalna. 

Zagrzybienie domu przyczyną astmy

Według niemieckich badań blisko 84 miliony Europejczyków żyje w wilgotnych i zagrzybionych mieszkaniach, co znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia u nich chorób układu oddechowego oraz alergii. A 2,2 miliona Europejczyków choruje na astmę spowodowaną bezpośrednio mieszkaniem w niezdrowych warunkach.

Sufit jako źródło światła

Jeśli mamy trudności z doborem oświetlenia w salonie, łazience czy korytarzu, zastanawiamy się czy wybrać żyrandol czy halogeny, to warto zainstalować sufit napinany. Może on być źródłem światła, który świecić będzie całą swoją powierzchnią.

Zastosowanie soli w domuSól ma złą sławę jako składnik żywności. Ale ma ona wiele innych zastosowań zarówno w domu jak i ogrodzie. Wykorzystać ją można bowiem nie tylko do dosalania potraw, ale też do czyszczenia, odplamiania, usuwania brzydkich zapachów czy wypraszania insektów. Oto co może zwykła sól kuchenna.

Świąteczne dekoracjeBoże Narodzenie to bezsprzecznie najbardziej wyczekiwany przez większość Polaków czas. Kojarzy nam się z dzieciństwem, spotkaniami w rodzinnym gronie, prezentami, a także z pięknie udekorowanym domem. W tym sezonie, oprócz tradycyjnych ozdób, dominuje trend eko, szlachetne kolory i ciekawe dekoracje świetlne.